„Hagyományos régiók, régiók hagyománya”
XIII. Vass Lajos Népzenei Találkozó és Verseny


ELŐDÖNTŐK

IdőpontHelyszín
2019. április 27.BerettyóújfaluNadányi Zoltán Művelődési Központ, Bajcsy Zsilinszky u. 27.
A Berettyoujfalui Elődöntőn elért eredmények.
2019. május 6.GencsapátiGencsapáti Művelődési Ház és Könyvtár, Szentegyház u. 5.
(ifjúsági)
A Gencsapáti Elődöntőn elért eredmények.
2019. május 18.DemecserErkel Ferenc Művelődési Ház és Könyvtár, Szabolcsvezér út 6.
(ifjúsági)
A Demecseri Elődöntőn elért eredmények.
2019. június 1.TarpaII. Rákóczi Ferenc Művelődési Ház és Könyvtár,
Kossuth L. u. 21./c
A Tarpai Elődöntőn elért eredmények.
2019. június 22.BudakesziErkel Ferenc Művelődési Központ, Fő út 108.
A Budakeszi Elődöntőn elért eredmények.
2019. június 29.BogácsKözösségi Ház, Alkotmány u. 5.
A Bogácsi Elődöntőn elért eredmények.
2019. szeptember 28.DunapatajKodály Zoltán Művelődési Központ, Vasút u. 2.
A Dunapataji Elődöntőn elért eredmények.
2019. október 6.ZalaegerszegÖveges József Általános Iskola, Iskola út 1.
A Zalaegerszegi Elődöntőn elért eredmények.
2019. október 12.NagymányokNagymányoki Közművelődési Központ, Petőfi Sándor u. 71.
A Nagymányoki Elődöntőn elért eredmények.
2019. október 19.ÖsküTasner Antal Általános Iskola, Mecset u. 3.
Az Ösküi Elődöntőn elért eredmények.
2019. október 26.BükMűvelődési és Sportközpont, Könyvtár, Eötvös u. 11.
A Büki Elődöntőn elért eredmények.
2019. október 27.OroszlányOroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár, Szent Borbála tér 1.
Az Oroszlányi Elődöntőn elért eredmények.
2019. november 9.ZagyvarékasMóricz Zsigmond Művelődési Ház és Könyvtár, Fekete Lajos. u. 1
A Zagyvarékasi Elődöntőn elért eredmények.
2019. november 16.NagylókMűvelődési Ház, Kossuth u. 4.
2019. november 24.VésztőSinka István Művelődési Ház, Kossuth Lajos u. 43.

A BERETTYÓÚJFALUI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. április 27.   10 óra 30 perc

Megnyitó

 

Bemutató

  1.  Búzavirág és Őszi Napfény NépdalkörBerhida, Felnőtt mezőny
  2.  Turányi NóraDerecske, Gyermek-ifjúsági mezőny
  3.  Kéknefelejcs DuóBerettyóújfalu, Felnőtt mezőny
  4.  Magyari PéterBerettyóújfalu, Gyermek-ifjúsági mezőny
  5.  Forrás Népdalkör és Hajnal CiteraegyüttesÖskü, Felnőtt mezőny
  6.  Tatai Nagy KláraBerhida, Felnőtt mezőny
  7.  Apró Bajnóca NépdalkörBerettyóújfalu, Gyermek-ifjúsági mezőny
  8.  Horváth BoglárkaMikepércs, Gyermek-ifjúsági mezőny
  9.  Berettyóparti Nyugdíjasok Hagyományőrző NépdalköreBerettyóújfalu, Felnőtt mezőny
10.  Kovács DominikHajdúböszörmény, Gyermek-ifjúsági mezőny
11.  Turzó BoglárkaBerettyóújfalu, Felnőtt mezőny
12.  Locsi-Fecsi ÉnekegyüttesHajdúböszörmény, Gyermek-ifjúsági mezőny
13.  Kis Bajnóca NépdalkörBerettyóújfalu, Gyermek-ifjúsági mezőny

14 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A BERETTYÓÚJFALUI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Apró Bajnóca NépdalkörBerettyóújfalu, Gyermek-ifjúsági mezőny
Búzavirág és Őszi Napfény NépdalkörBerhida, Felnőtt mezőny
Forrás Népdalkör és Hajnal CiteraegyüttesÖskü, Felnőtt mezőny
Horváth BoglárkaMikepércs, Gyermek-ifjúsági mezőny
Kis Bajnóca NépdalkörBerettyóújfalu, Gyermek-ifjúsági mezőny
Kovács DominikHajdúböszörmény, Gyermek-ifjúsági mezőny
Locsi-Fecsi ÉnekegyüttesHajdúböszörmény, Gyermek-ifjúsági mezőny
Turányi NóraDerecske, Gyermek-ifjúsági mezőny
Turzó BoglárkaBerettyóújfalu, Felnőtt mezőny

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Berettyóparti Nyugdíjasok Hagyományőrző NépdalköreBerettyóújfalu, Felnőtt mezőny
Kéknefelejcs DuóBerettyóújfalu, Felnőtt mezőny

Vass Lajos Bronz fokozatot elért versenyzők:

Tatai Nagy KláraBerhida, Felnőtt mezőny
Oldal elejére

A GENCSAPÁTI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Dragovics ImolaSzombathely
Kumánovich testvérekHorvátzsidány

Versenyen kívül vett részt:

Boróka EgyüttesGencsapáti
Csicsergő EgyüttesGencsapáti
Gerlice NépdalkörSzombathely
Kócos EgyüttesBük
Kóhalmi testvétekSzombathely
Napvirág EgyüttesBük
Szélforgók Népzenei EgyüttesSzombathely
Oldal elejére

A DEMECSERI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. május 18.   10 óra

Megnyitó

 

Bemutató

  1.  Gaál Blanka - énekGyermek-ifjúsági kategória
  2.  Hangpajtik ÉnekegyüttesGyermek-ifjúsági kategória
  3.  Lipcsei Hajnalka - citeraFelnőtt kategória
  4.  Czuczor Ramóna - énekGyermek-ifjúsági kategória
  5.  Majoros Ditta - cimbalomGyermek-ifjúsági kategória
  6.  Gincsai Andrea Panna - énekFelnőtt kategória
  7.  Czuczor Ramóna - citeraGyermek-ifjúsági kategória
  8.  Deák Terézia - énekGyermek-ifjúsági kategória
  9.  Somogyi Alexa - énekGyermek-ifjúsági kategória
10.  Rózsafa CiteraegyüttesGyermek-ifjúsági kategória
11.  Rózsabimbó CiteraegyüttesGyermek-ifjúsági kategória
Oldal elejére

A DEMECSERI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Czuczor Ramóna - citeraGyermek-ifjúsági kategória
Deák Terézia - énekGyermek-ifjúsági kategória
Gaál Blanka - énekGyermek-ifjúsági kategória
Gincsai Andrea Panna - énekFelnőtt kategória
Hangpajtik ÉnekegyüttesGyermek-ifjúsági kategória
Lipcsei Hajnalka - citeraFelnőtt kategória
Majoros Ditta - cimbalomGyermek-ifjúsági kategória
Rózsafa CiteraegyüttesGyermek-ifjúsági kategória

Versenyen kívül vett részt:

Rózsabimbó CiteraegyüttesGyermek-ifjúsági kategória
Somogyi Alexa - énekGyermek-ifjúsági kategória
Oldal elejére

A TARPAI ELŐDÖNTŐ ÉS A XLV. MEGYEI NÉPZENEI TALÁLKOZÓ PROGRAMJA

2019. június 1.   10 óra

Bemutató I. rész

  1.  Gyöngyvirág AsszonykórusVámosatya
  2.  Orfeusz Férfi KórusCsenger
  3.  Nyírség Tirpák Népzenei EgyüttesNyíregyháza
  4.  Búzavirág AsszonykórusGelénes
  5.  Orfeusz AsszonykórusCsenger
  6.  Megyola JózsefnéNyíregyháza
  7.  Petri ÖregfiúkPócspetri
  8.  Arany Ősz NépdalkörZáhony
  9.  Arany Alkony Nyugdíjas KlubKállósemjén
10.  Törökné Marosvölgyi ÁgnesHajdúböszörmény

14 óra

Bemutató II. rész

  1.  Tuzséri Aranyalma Nyugdíjas Klub NépdalköreTuzsér
  2.  Nagy AnnaHajdúböszörmény
  3.  Hangvarázs ÉnekkarKemecse
  4.  Huták Virágai NépdalkörPálháza
  5.  Napraforgó CiteraegyüttesKomoró
  6.  Maros FerencPálháza
  7.  Gyöngyvirág NépdalkörSzentmária (Szlovákia)
  8.  Batári Görögkatolikus Egyház ÉnekegyütteseBatár (Kárpátalja)
  9.  Komorói AsszonykórusKomoró
10.  Tisza Csillag KórusTiszabökény (Kárpátalja)
11.  Figemadár CiterazenekarTarpa
12.  Bartók Béla NépdalkörVésztő
Oldal elejére

A TARPAI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Arany Alkony Nyugdíjas KlubKállósemjén, Felnőtt mezőny
Bartók Béla NépdalkörVésztő, Felnőtt mezőny
Búzavirág AsszonykórusGelénes, Felnőtt mezőny
Gyöngyvirág NépdalkörSzentmária (Szlovákia), Felnőtt mezőny
Huták Virágai NépdalkörPálháza, Felnőtt mezőny
Komorói AsszonykórusKomoró, Felnőtt mezőny
Maros FerencPálháza, Gyermek-ifjúsági mezőny
Nagy AnnaHajdúböszörmény, Gyermek-ifjúsági mezőny
Napraforgó CiteraegyüttesKomoró, Felnőtt mezőny
Tisza Csillag KórusTiszabökény (Kárpátalja), Felnőtt mezőny
Törökné Marosvölgyi ÁgnesHajdúböszörmény, Felnőtt mezőny

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Megyola JózsefnéNyíregyháza, Felnőtt mezőny
Nyírség Tirpák Népzenei EgyüttesNyíregyháza, Felnőtt mezőny

Versenyen kívül vett részt:

Arany Ősz NépdalkörZáhony
Batári Görögkatolikus Egyház ÉnekegyütteseBatár (Kárpátalja)
Figemadár CiterazenekarTarpa
Gyöngyvirág AsszonykórusVámosatya
Hangvarázs ÉnekkarKemecse
Petri ÖregfiúkPócspetri
Tuzséri Aranyalma Nyugdíjas Klub NépdalköreTuzsér
Oldal elejére

A BUDAKESZI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. június 22.   10 óra

Megnyitó

 

Bemutató

  1.  Budakeszi Népdalkör 
  2.  Kiss LászlóEsztergom
  3.  Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalköre 
  4.  Fafka JúliaDunaföldvár
  5.  Ségi Dóra - Kiss LászlóBiatorbágy
  6.  Jászberényi Hagyományőrző Együttes 
  7.  Péli Alíz MartinaHévízgyörk
  8.  Gyöngyösoroszi Férfikórus  

12 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A BUDAKESZI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Fafka Júlia
Felkészítő: Kallós Angelika
Dunaföldvár, Gyermek-ifjúsági mezőny
Gyöngyösoroszi Férfikórus
Vezető Némethné Süveges Zsuzsanna
Felnőtt mezőny
Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalköre
Vezető: Szűcs Imréné
Felnőtt mezőny
Jászberényi Hagyományőrző Együttes
Vezető: Kocsán László, Rózsa Ibolya
Felnőtt mezőny
Kiss László Esztergom, Felnőtt mezőny
Péli Alíz Martina Hévízgyörk, Gyermek-ifjúsági mezőny
Ségi Dóra - Kiss László
Felkészítő: Budai Ilona
Biatorbágy, Felnőtt mezőny

Versenyen kívül vett részt:

Budakeszi Népdalkör
Vezető: Kis Csongor Áronné
 
Oldal elejére

A BOGÁCSI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. június 29.   10 óra

Bemutató

  1.  Tiszalöki Népzenei Együttes
        Vezető: Cziczerné Darai Erzsébet
Felnőtt kategória
  2.  Budai Imre
        Felkészítő: Vatainé Facsar Veronika
Mikepércs, Felnőtt kategória
  3.  Cserfa Népdalkör
        Vezető: Rózsa Ibolya
Görbeháza, Felnőtt kategória
  4.  Bazsarózsa Népdalkör
        Vezető: Vatainé Facsar Veronika
Felnőtt kategória
  5.  Czuczor Ramóna
        Felkészítő: Hajdú Ágota
Gyermek-ifjúsági kategória
  6.  Veréce Éneklő Csoport
        Vezető: Török Andrásné
Balmazújváros, Felnőtt kategória
  7.  Virág Petra
        Felkészítő: Vatainé Facsar Veronika
Mikepércs, Felnőtt kategória
  8.  Tiszalöki Asszonykórus
        Vezető: Cziczerné Darai Erzsébet
Versenyen kívül
  9.  Süveg Citerakör
        Vezető: Vatainé Facsar Veronika
Debrecen, Versenyen kívül
10.  Szarka Imréné
       Felkészítő: Rózsa Ibolya
Görbeháza, Felnőtt kategória
11.  Arlói Vegyeskar Hagyományőrző Csoportja
       Vezető: Barta Klára
Versenyen kívül
12.  Hajdúhadházi Népdalkör
       Vezető: Vatainé Facsar Veronika
Felnőtt kategória
13.  Nagy József
       Felkészítő: Rózsa Ibolya
Görbeháza, Gyermek-ifjúsági mezőny
14.  Nagycserkeszi Asszonykórus
       Vezető: Kallós Angelika
Felnőtt kategória
15.  Megyaszói Népdalkör és Citerazenekar
       Vezető: Takács Józsefné
Felnőtt kategória
16.  Összefogás a Nyugdíjasokért Egyesület
       Vezető: Németh Ferencné
Hévízgyörk, Felnőtt kategória
17.  Aprófalva Hagyományőrző Népdalkör
       Vezető: Kallós Angelika
Nagyhalász, Felnőtt kategória

13 óra – 15 óra

Szünet

15 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A BOGÁCSI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Aprófalva Hagyományőrző NépdalkörNagyhalász, Felnőtt kategória
Bazsarózsa NépdalkörFelnőtt kategória
Budai ImreMikepércs, Felnőtt kategória
Czuczor RamónaNagycserkesz, Gyermek-ifjúsági kategória
Cserfa NépdalkörGörbeháza, Felnőtt kategória
Hajdúhadházi NépdalkörFelnőtt kategória
Megyaszói Népdalkör és CiterazenekarFelnőtt kategória
Nagy JózsefGörbeháza, Gyermek-ifjúsági kategória
Összefogás a Nyugdíjasokért EgyesületHévízgyörk, Felnőtt kategória
Tiszalöki Népzenei EgyüttesFelnőtt kategória
Virág PetraMikepércs, Felnőtt kategória

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Szarka ImrénéGörbeháza, Felnőtt kategória

Versenyen kívül vett részt:

Arlói Vegyeskar Hagyományőrző Csoportja 
Mezőnagymihályi Népdalkör 
Nagycserkeszi Asszonykórus 
Süveg CiterakörDebrecen
Tiszalöki Asszonykórus 
Oldal elejére

A DUNAPATAJI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. szeptember 28.   10 óra

Megnyitó

 

Bemutató

  1.  Dunapataji Népdalkör és Hagyományőrző Egyesület (versenyen kívül)
  2.  Szarvas LajosnéBátya
  3.  Corvin CiterazenekarKecskemét, Ifjúsági
  4.  Mátyás Király CiterazenekarKecskemét

11 óra – 11 óra 45 perc

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„A mohácsi malom gátba´ reng a nád”
A 130 éve született Schneider Lajos élete, munkássága, gyűjtőútja

Előadó: dr. Alföldy-Boruss István, a Vass Lajos Népzenei Szövetség szakmai vezetője
  5.  Székelykevei CiterásokIfjúsági

12 óra 30 perc

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

12 óra 45 perc

Szakmai értékelés
(kisteremben a vezetőknek)

Záróműsor:

Géderlaki Népművészeti és Kulturális Egyesület gyermektánccsoportjának és szólótáncosainak (Lakatos Bence és Lakatos Gabriella) műsora
Oldal elejére

A DUNAPATAJI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Corvin CiterazenekarKecskemét, Ifjúsági
Mátyás Király CiterazenekarKecskemét
Szarvas LajosnéBátya
Székelykevei CiterásokIfjúsági

Versenyen kívül vett részt:

Dunapataji Népdalkör és Hagyományőrző Egyesület 
Oldal elejére

A ZALAEGERSZEGI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. október 6.   10 óra

Megnyitó

Megnyitót mond: Domján István iskola-igazgató

 

Bemutató

  1.  Csatári PávakörCsatár, (Versenyen kívül)
  2.  Vojnics GyörgynéBázakerettye
  3.  Bodzavirág NépdalkörAlsópáhok
  4.  VadrózsákZalaegerszeg, Ifjúsági
  5.  Sárközi MátéZalaegerszeg, Ifjúsági
  6.  Vassurányi DalkörVasssurány
  7.  Mrakovics MiraZalaegerszeg, Ifjúsági
  8.  Varga AnnamáriaSopron, Ifjúsági
  9.  Péter-RékaGyenesdiás, Ifjúsági
10.  Gyenesdiási Ifjú MuzsikusokGyenesdiás, (Versenyen kívül)
11.  Gyenesdiási Dalárda és Gyenesdiási Ifjú Citerások 
12.  Gyenesdiási Ifjú Citerások DuójaGyenesdiás, Ifjúsági
13.  Petőfi Sándor Művelődési Egyesület NépdalköreVölgyifalu (Szlovénia)
14.  Gyertyánosi „Hajnal” Művelődési Egyesület Magyar NépdalköreGyertyános (Szlovénia)
15.  Gyenesdiási Négyes és Gyenesdiási Ifjú muzsikusok(Versenyen kívül)

12 óra – 12 óra 30 perc

Szünet

16.  Vasboldogi LeányokVasboldogasszony, (Versenyen kívül)
17.  Döbrétei Dalkör-BabosdöbréteBabosdöbréte
18.  Községi Népdalkör EgyesületVasboldogasszony
19.  Mézespatkó NépdalkörZalaszentgrót
20.  Vadvirág NépdalkörNémetfalu

13 óra 30 perc

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Horváth Károly népzenekutató hagyatéka”
Előadó: Ifj. Horváth Károly népzenetanár, népzenész, a Vass Lajos Népzenei Szövetség
elnökségi tagja

14 óra 30 perc

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A ZALAEGERSZEGI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Bodzavirág NépdalkörAlsópáhok
Döbrétei Dalkör-BabosdöbréteBabosdöbréte
Gyenesdiási Dalárda és Gyenesdiási Ifjú Citerások 
Gyenesdiási Ifjú Citerások DuójaGyenesdiás, Ifjúsági
Községi Népdalkör EgyesületVasboldogasszony
Mézespatkó NépdalkörZalaszentgrót
Mrakovics MiraZalaegerszeg, Ifjúsági
Péter-RékaGyenesdiás, Ifjúsági
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület NépdalköreVölgyifalu (Szlovénia)
Gyertyánosi „Hajnal” Művelődési Egyesület Magyar NépdalköreGyertyános (Szlovénia)
Sárközi MátéZalaegerszeg, Ifjúsági
VadrózsákZalaegerszeg, Ifjúsági
Vadvirág NépdalkörNémetfalu
Vassurányi DalkörVasssurány
Vojnics GyörgynéBázakerettye

Versenyen kívül vett részt:

Csatári PávakörCsatár
Gyenesdiási Ifjú MuzsikusokGyenesdiás
Gyenesdiási Négyes és Gyenesdiási Ifjú muzsikusok 
Vasboldogi LeányokVasboldogasszony
Oldal elejére

A NAGYMÁNYOKI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. október 12.   10 óra

Megnyitó

Megnyitót és köszöntőt mond: Karl Béla polgármester

 

Bemutató

  1.  Nagymányoki Székely NépdalkörNagymányok
  2.  Hajdu JózsefnéKéty
  3.  Glück Auf Német Hagyományőrző KórusNagymányok
  4.  Fekete-Sebestyén IbolyaKakasd
  5.  Straub AlizMohács, Ifjúsági
  6.  Sárpilisi Tüskerózsa DalkörSárpilis
  7.  Jordáki EditKakasd
  8.  Német Nemzetiségi KórusKakasd
  9.  Biróné Csöglei Gabriella – Fazekas Bíborka LillaHőgyész
10.  Völgység NépdalkörBonyhád

 

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Bukovinai székelyek Tolnában és a Nagyvilágban”
Előadó: Falkai Gyuláné, a Vass Lajos Népzenei Szövetség vezetőségi tagja

13 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A NAGYMÁNYOKI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Biróné Csöglei Gabriella – Fazekas Bíborka LillaHőgyész
Fekete-Sebestyén IbolyaKakasd
Glück Auf Német Hagyományőrző KórusNagymányok
Hajdu JózsefnéKéty
Jordáki EditKakasd
Nagymányoki Székely NépdalkörNagymányok
Német Nemzetiségi KórusKakasd
Sárpilisi Tüskerózsa DalkörSárpilis
Straub AlizMohács, Ifjúsági
Völgység NépdalkörBonyhád
Oldal elejére

AZ ÖSKÜI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. október 12.   10 óra

Megnyitó

 

Bemutató

  1.  Forrás Népdalkör és Hajnal CiteraegyüttesÖskü, (Versenyen kívül)
  2.  Búzavirág NépdalkörBerhida, (Versenyen kívül)
  3.  Őszi Napfény NépdalkörPeremarton, (Versenyen kívül)
  4.  Balatonszabadi Népdalkör EgyesületFelnőtt
  5.  Szakasztó NépdalkörZamárdi, Felnőtt
  6.  Spissich KarolinNyúl, Ifjúsági
  7.  Adler EszterIfjúsági
  8.  Nyúli KurjongatókIfjúsági
  9.  Spissich MártonNyúl, Ifjúsági
10.  Póczik AntóniaNyúl, Ifjúsági
11.  Nyúli FalukórusNyúl, Felnőtt
12.  Tisztaforrás NépdalkörCsömör, Felnőtt
13.  Kovács GabriellaBerhida, Ifjúsági
14.  GyöngyörgetőkBerhida, Ifjúsági
15.  Farkas FruzsinaBerhida, Ifjúsági
16.  Tamási Roland GyulaBerhida, Ifjúsági
17.  Nagy András MiklósBerhida, Ifjúsági
18.  Lakatos RobertaBerhida, Ifjúsági

12 óra 15 perc

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Bakony népzenei világa Békefi Antal népzenei gyűjtése alapján”
Előadó: Koczka Andrea a Vass Lajos Népzenei Szövetség vezetőségi tagja

13 óra 30 perc

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

AZ ÖSKÜI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Adler EszterNyúl, Ifjúsági
Balatonszabadi Népdalkör Egyesület 
GyöngyörgetőkBerhida, Ifjúsági
Kovács GabriellaBerhida, Ifjúsági
Lakatos RobertaBerhida, Ifjúsági
Nyúli FalukórusNyúl
Nyúli KurjongatókNyúl, Ifjúsági
Póczik AntóniaNyúl, Ifjúsági
Spissich KarolinNyúl, Ifjúsági
Szakasztó NépdalkörZamárdi
Tisztaforrás NépdalkörCsömör

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Nagy András MiklósBerhida, Ifjúsági
Spissich MártonNyúl, Ifjúsági
Tamási Roland GyulaBerhida, Ifjúsági

Versenyen kívül vett részt:

Búzavirág NépdalkörBerhida
Forrás Népdalkör és Hajnal CiteraegyüttesÖskü
Őszi Napfény NépdalkörPeremarton
Oldal elejére

A BÜKI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. október 26.   10 óra

Megnyitó

 

Bemutató I. rész

  1.  Napvirág EgyüttesBük, Ifjúsági
  2.  Őszirózsák KórusaSzombathely
  3.  Keltike Együttes és Kekeri CiteraegyüttesTormásliget
  4.  Nefelejcs KórusSzombathely
  5.  AnGaLi TrióBük
  6.  Répcementi FérfikarBük
  7.  Tavaszi Szél CiterazenekarTáplánszentkereszt
  8.  Völcseji NépdalkörVölcsej
  9.  Perenyei Hagyományőrző EgyesületPerenye
10.  Csillagfürt ÉnekegyüttesSárvár
11.  Batsányi NépdalkörTapolca

12 óra – 13 óra

Szünet

 

Bemutató II. rész

  1.  Hédervári AsszonykórusHédervár
  2.  Füstös FlóriánTapolca, Ifjúsági
  3.  Petőfi Sándor Kultúregylet NépdalköreDomonkosfa, (Szlovénia)
  4.  Vértesiné Kovács AnettTapolca
  5.  Békefi Antal NépdalkörSzentgotthárd
  6.  Pataki TamásTapolca
  7.  Taliándörögdi NépdalkörTaliándörögd

14 óra 15 perc

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Vas megye hagyományai”
Előadó: Tanai Erzsébet, a Vass Lajos Népzenei Szövetség vezetőségi tagja

15 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A BÜKI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

AnGaLi TrióBük
Békefi Antal NépdalkörSzentgotthárd
Csillagfürt ÉnekegyüttesSárvár
Hédervári AsszonykórusHédervár
Keltike Együttes és Kekeri CiteraegyüttesTormásliget
Perenyei Hagyományőrző EgyesületPerenye
Petőfi Sándor Kultúregylet NépdalköreDomonkosfa (Szlovénia)
Répcementi FérfikarBük
Taliándörögdi NépdalkörTaliándörögd
Tavaszi Szél CiterazenekarTáplánszentkereszt
Völcseji NépdalkörVölcsej

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Batsányi NépdalkörTapolca
Füstös FlóriánTapolca, Ifjúsági
Nefelejcs KórusSzombathely
Őszirózsák KórusaSzombathely

Vass Lajos Bronz fokozatot elért versenyzők:

Pataki TamásTapolca
Vértesiné Kovács AnettTapolca
Oldal elejére

AZ OROSZLÁNYI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. október 27.   10 óra

Megnyitó

Megnyitót és köszöntőt mond: Lazók Zoltán polgármester

 

Bemutató

  1.  Oroszlányi Bányász NépdalkörOroszlány, (Versenyen kívül)
  2.  Endrődy JankaGyőr, Ifjúsági, (Versenyen kívül)
  3.  CSILIPÁN ÉnekegyüttesBudapest, Ifjúsági
  4.  Csili NépdalkörBudapest, Felnőtt
  5.  Fülemüle DuóGönyű, Felnőtt
  6.  Kovács Boróka Noémi - szólóénekBudapest, Ifjúsági
  7.  PacsirtákNagyszentjános, Ifjúsági
  8.  Igari Blanka Sára - szólóénekBudapest, Ifjúsági
  9.  Csorvási Júlia Anna - szólóénekBudapest, Ifjúsági
10.  Őszirózsa ÉnekkarDarnózseli, Felnőtt
11.  CSIRIPÁLY ÉnekegyüttesBudapest, Felnőtt
12.  Krassói Péter Sámuel - hangszerszólóBudapest, Ifjúsági
13.  Sógor Dóra - szólóénekBudapest, Ifjúsági
14.  Marton Virág Hajnalka - szólóénekBudapest, Felnőtt
15.  Wéber Dorina - hangszerszólóBudapest, Felnőtt
16.  Bakony Virágai Hagyományápoló EgyesületTés, Felnőtt
17.  Berek DalkörTatabánya, Felnőtt

 

Szünet

12 óra 45 perc

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Komárom Vármegye”
Előadó: Koczka Andrea népzenetanár, népzenész, a Vass Lajos Népzenei Szövetség
vezetőségi tagja

13 óra 30 perc

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

AZ OROSZLÁNYI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Bakony Virágai Hagyományápoló EgyesületTés, Felnőtt
Berek DalkörTatabánya, Felnőtt
Csili NépdalkörBudapest, Felnőtt
CSILIPÁN ÉnekegyüttesBudapest, Ifjúsági
CSIRIPÁLY ÉnekegyüttesBudapest, Felnőtt
Csorvási Júlia Anna - szólóénekBudapest, Ifjúsági
Fülemüle DuóGönyű, Felnőtt
Kovács Boróka Noémi - szólóénekBudapest, Ifjúsági
Krassói Péter Sámuel - hangszerszólóBudapest, Ifjúsági
Marton Virág Hajnalka - szólóénekBudapest, Felnőtt
Őszirózsa ÉnekkarDarnózseli, Felnőtt
PacsirtákNagyszentjános, Ifjúsági
Wéber Dorina - hangszerszólóBudapest, Felnőtt

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Igari Blanka Sára - szólóénekBudapest, Ifjúsági
Sógor Dóra - szólóénekBudapest, Ifjúsági

Versenyen kívül vett részt:

Endrődy JankaGyőr
Oroszlányi Bányász NépdalkörOroszlány
Oldal elejére

A ZAGYVARÉKASI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. november 9.   10 óra

Megnyitó

 

Bemutató

  1.  Csányi Hagyományőrző NépdalkörCsány
  2.  Sass ÉvaTápiószele, Ifjúsági
  3.  Szolnoki NépdalkörSzolnok
  4.  Ikladi Rozmaring Nyugdíjas Egyesület NépdalköreIklad
  5.  Simon ÉvaTúrkeve, Ifjúsági
  6.  Tar Mária GabriellaTiszapalkonya
  7.  Simon Éva - hangszerszólóTúrkeve, Ifjúsági
  8.  Almási KamillaSzolnok
  9.  Mühl HannaKecskemét, Ifjúsági
10.  Ormai RékaKecskemét, Ifjúsági
11.  Berényi HannaKecskemét, Ifjúsági
12.  Mátyás Király Citerazenekar Tökmag CsoportjaKecskemét, Ifjúsági
13.  Bauer KrisztinaSzolnok
 

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Jászság népzenéje”
Előadó: Juhászné Antal Gabriella, a Vass Lajos Népzenei Szövetség vezetőségi tagja

 

Szünet

13 óra 30 perc

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A ZAGYVARÉKASI ELŐDÖNTŐN ELÉRT EREDMÉNYEK

Vass Lajos Arany fokozatot elért versenyzők, akik továbbjutottak az országos középdöntőbe:

Almási KamillaSzolnok
Berényi HannaKecskemét, Ifjúsági
Csányi Hagyományőrző NépdalkörCsány
Mátyás Király Citerazenekar Tökmag CsoportjaKecskemét, Ifjúsági
Ormai RékaKecskemé, Ifjúsági
Sass ÉvaTápiószele, Ifjúsági
Simon ÉvaTúrkeve, Ifjúsági
Simon Éva - hangszerszólóTúrkeve, Ifjúsági
Tar Mária GabriellaTiszapalkonya

Vass Lajos Ezüst fokozatot elért versenyzők:

Ikladi Rozmaring Nyugdíjas Egyesület NépdalköreIklad
Mühl HannaKecskemét, Ifjúsági
Oldal elejére

A NAGYLÓKI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. november 16.   10 óra

Megnyitó műsor
Horváthné Bakos Ilona emlékre

 

Bemutató I. rész

  1.  Nagylóki Népdalkör és Csobolyó CiterazenekarNagylók
  2.  Pluhár Stella VandaSoponya, Ifjúsági
  3.  Baka DalkörNagylók
  4.  Kisszállási NépdalkörKisszállás
  5.  Élő Ősz Nyugdíjas Klub és Ködmön CiterazenekarSeregélyes
  6.  Napvirág DalkörSoponya
  7.  Mérő CiteraegyüttesZsámbék
  8.  Inárcsi Férfi Népdalkör és CiteraegyüttesInárcs
  9.  Máté Miklós ViktorBudapest
10.  Gyetkó RékaBudapest, Ifjúsági
11.  Farkas JózsefnéDunaújváros
12.  Sebestyén VeronikaMezőfalva
13.  Micsey LászlónéDunaújváros
14.  Pentelei Kéknefelejcs DalkörDunaújváros

12 óra – 13 óra

Szünet

 

Bemutató II. rész

15.  Bem Folklór Egyesület Nefelejcs NépdalköreÚjpest
16.  Puskás LilienMohács, Ifjúsági
17.  Heim DóraMohács
18.  Mangold DariusLánycsók, Ifjúsági
19.  Mohács DalosaiMohács, Ifjúsági
20.  Makkai LászlóBudapest

14 óra

Ismeretterjesztő népzenei előadás:


„Mezőföld zenei világa”
Előadó: Dévai János, a Vass Lajos Népzenei Szövetség szakmai vezetője

14 óra 45 perc

Megemlékezés Nagy Lászlóról


Előadó: Nagy Imola, a Vass Lajos Népzenei Szövetség vezetőségi tagja

15 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

A VÉSZTŐI ELŐDÖNTŐ PROGRAMJA

2019. november 24.   9 óra

Megnyitó

 

Bemutató I. rész

  1.  Vésztői FonóVésztő
  2.  Marcin MihályDebrecen, Ifjúsági
  3.  Nagy ÁgnesSzabadkígyós, Ifjúsági
  4.  Szabó JuliannaDerecske
  5.  Kacor CiteraegyüttesBerettyóújfalu, Ifjúsági
  6.  Lazár VivienCsorvás, Ifjúsági
  7.  Rezeda NépdalkörEsztár
  8.  Mészáros GrétaÚjkígyós, Ifjúsági
  9.  Magyari PéterBerettyóújfalu, Ifjúsági
10.  Nagy AlexandraÚjkígyós, Ifjúsági
11.  Fehér Mályva Hagyományőrző NépdalkörBiharkeresztes
12.  Újkígyósi TücskökÚjkígyós, Ifjúsági
13.  Romhányi IstvánPüspökladány
14.  FecskékBerettyóújfalu, Ifjúsági
15.  Lehoczki LucaSzabadkígyós, Ifjúsági
16.  Kankalin CiteraegyüttesVésztő, Ifjúsági
17.  Oláh ViktorÚjkígyós, Ifjúsági
18.  Sárréti Népi EgyüttesPüspökladány
19.  Tilinkó NépdalkörDerecske
20.  Kabai Mennykő Néptánc Egyesület Köves Ének CsoportjaIfjúsági

12 óra – 12 óra 30 perc

Szünet

 

Bemutató II. rész

21.  Kerekes Márton Népdalkör és CiterazenekarApátfalva
22.  Nagyné Kapás JúliaBerettyóújfalu
23.  Nagy KingaÚjiráz
24.  Bárdos István – Bárdos IstvánnéFöldeák
25.  Pátfalvi TrióApátfalva
26.  Vámospércsi NépdalkörVámospércs
27.  Ficzere FruzsinaElek, Ifjúsági
28.  Sutka RebekaÚjfehértó
29.  Dancs Lajos NépdalkörMátészalka
30.  Misku Péter IstvánSzentes, Ifjúsági
30.  Piros Mályva NépdalkörFülöp
32.  Lehoczki Luca – Nagy Ágnes duóSzabadkígyós, Ifjúsági
33.  Párta BandaÚjkígyós, Ifjúsági
34.  Nyíracsádi NépdalkörNyíracsád
35.  Tar Csilla EszterBalmazújváros
36.  Hrabovszki BendeBékéscsaba, Ifjúsági

15 óra

Eredményhirdetés,
szakmai értékelés

Oldal elejére

Kezdőoldal  »  Elődöntők 2019