2018. évi programtervezet


„Hagyományos régiók, régiók hagyománya” XII. Vass Lajos Népzenei Verseny

Középdöntők:

2018. március 24.Tiszapéterfalva(Kárpátalja)
Zsűri: dr. Gerzanics Magdolna;
Szecsődi Rita; dr. Alföldy-Boruss István
2018. április 28.SümegKisfaludy Sándor Művelődési Központ
(Széchenyi út 9 – 11.)
Zsűri: dr. Gerzanics Magdolna;
dr. Alföldy-Boruss István; Széles András
2018. május 12.DunapatajKodály Zoltán Művelődési Ház
(Vasút u. 2.)
Zsűri: dr. Alföldy-Boruss István;
Horváth Károly; Koczka Andrea
2018. május 26.MezőkövesdKözösségi Ház,
(Szent László tér 24.)
Zsűri: dr. Gerzanics Magdolna;
dr. Alföldy-Boruss István; Juhász Erika
2018. június 9.BerettyóújfaluNadányi Zoltán Művelődési Központ
(Bajcsy-Zsilinszky u. 27.)
Zsűri: dr. Alföldy-Boruss István;
Juhász Erika; Széles András
2018. június 23.BudaörsJókai Mór Művelődési Központ
(Szabadság u. 26.)
Zsűri: dr. Gerzanics Magdolna;
dr. Alföldy-Boruss István; Horváth Károly

Kárpát-medencei Döntő:

2018. november 17.BudapestCsepeli Munkásotthon
(1215 Budapest, XXI. kerület, Árpád u. 1.)
Tervezett zsűri felnőtt: dr. Gerzanics Magdolna,
dr. Domokos Mária; Balogh Sándor
Tervezett zsűri gyermek-ifjúsági: dr. Alföldy-Boruss István,
Juhász Erika; Árendás Péter

Vass Lajos Népzenei Találkozó és Szakmai Nap:

2018. március 24.ÖsküMűvelődési Ház
Téma: Felkészülés a középdöntőre
Szakemberek: Koczka Andrea, Horváthné Bakos Ilona
2018. április 14.BükNépzenei Találkozó
Téma: Felkészülés a középdöntőre
Szakemberek: Pintér Anikó, Tanai Erzsébet
2018. április 15.NagylókMűvelődési Ház
Téma: Katonadalok
Szakemberek: Zsikó Zoltán; Szecsődi Rita; Nagy Imola
2018. április 23.GencsapátiMűvelődési Ház
Megyei Népdaléneklési verseny, felkészülés a középdöntőre
Zsűri: Tanai Erzsébet, Horváthné Bakos Ilona; Horváth Károly
2018. május 20.ÉcsMűvelődési Ház
Téma: Felkészülés a középdöntőre
Szakemberek:Farkas Katalin, Farkas Márta
2018. június 2 – 3.TarpaMűvelődési Ház
Téma: Megyei Népzenei Találkozó, Felkészülés a középdöntőre
Zsűri: Juhász Erika; Széles András; Tóth Gyula

Regionális Szakmai Napok:

2018. március 10.NyíregyházaKülönleges technikai megoldások a citerajátékban
Előadó: Széles András
Koordinátor: Szabó László, (+36 30 631 2901)
2018. május 5.BogácsTavaszi népszokások
Előadó: Budai Ilona
Koordinátor: Benyovszki Mária, (+36 20 339 8382)
2018. május 5 – 6.SzolnokNépzenei műhely
Előadó: Budai Ilona népi ének, Bíró László, citera
Koordinátor: Juhászné Antal Gabriella, (+36 20 447 0577)
2018. május 6.OroszlánySzigetköz, Rábaköz népzenéje
Előadó: Szecsődi Rita
Koordinátor: Aranyosi Éva, (+36 20 438 3514)
2018. augusztus 25.SzentesÉrpatak Népzenéje
Előadó: Nauner-Agárdi Éva
Koordinátor: Mélykútiné Németh Kornélia, (+36 30 6363623)
2018. október 6.Écsdr. Barsi Ernő gyűjtése
Előadó, koordinátor:
Farkas Katalin, Farkas Márta, (+36 20 483 0186)
2018. október 20.ÖsküMezőföld népzenéje
Előadó: Szecsődi Rita
Koordinátor: Horváthné Bakos Ilona, (+36 30 243 0106)
2018. október 27.BudakesziJászság népzenéje
Előadó: Budai Ilona
Koordinátor: Kis Csongor Áronné, (+36 30 6396443)
2018. október 27.NyíregyházaJászság népzenéje
Előadó: Juhász Erika
Koordinátor: Szabó László, (+36 30 631 2901)
2018. október 27..Bonyhád Bukovinai népénekek
Előadó: Németh István
Koordinátor: Falkainé Jakab Éva, (+36 30 983 1503)
2018. október 27.BükFejér megye és Muravidék népzenéje
Előadó, koordinátor: Pintér Anikó, (+36 30 646 6442)
2018. november 24.NagylókKatonadalok
Előadó: Horváth Károly
Koordinátor: Nagy Imola, (+36 30 940 6986)
2018. november 24.Vésztő Különleges technikai megoldások a citerajátékban
Előadó: Széles András
Koordinátor: ifj. Tóth Gyula, (+36 30 640 6694)

Tábor:

2018. július 9 – 15.
(Gyermek-ifjúsági)
2018. július 10 – 15.
(Felnőtt)
GyenesdiásXXVI. Vass Lajos Kárpát-medencei Népművészeti Tábor
Kiemelt témakör: Fejér megye népzenéje,
35 éve halt meg Pesovár Ferenc néprajz-, néptánc- és
népzenekutató

KÖZÖS SZERVEZÉSŰ PROGRAMOK:

2018. április 7.PocsajCiterás Találkozó
2018. május 19.NagykállóCiterarekord kísérlet
2018.07.16 – 2018.07.20. Szilágysomlyói Tábor
2018. október 20.BiharnagybajomKarafitty Népzenei Találkozó

Gyűlések:

2018. február 17.Vezetőségi ülésBudapest
2018. május 26.Éves közgyűlésMezőkövesd

Egyéb:

Szponzorok keresése.
Propaganda.
Honlapunk folyamatos frissítése: www.vasslajos-szov.hu

Fő támogatók:

mma  nka  emmi

Nemzeti Együttműködési Alap  Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.  Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

Oldal elejére

Kezdőoldal  »  Programtervezet 2018